Galaxy S24 ve S23 serisi için Haziran 2024 güvenlik güncellemesi!

Her ay düzenli olarak yayınlanan Android güvenlik güncellemelerine bir yenisi daha eklendi. Henüz Samsung, Mayıs 2024 güncellemesini yayınlamayı bitirmemişken, Haziran 2024 güvenlik güncellemesi amiral gemisi telefonlar için yayınlanmaya başladı. İşte Samsung Galaxy Haziran 2024 güvenlik güncellemesi…

Galaxy için Haziran 2024 güvenlik güncellemesi birçok düzeltme içeriyor

Her ay ilk olarak Google tarafından Pixel cihazlara yayınlanan ve ardından Android telefon markaları tarafından yayınlanmaya başlayan güvenlik güncellemeleri, telefonlardaki güvenlik açıklarını düzeltiyor. Haziran 2024 için yayınlanan güncelleme 40’ı Google’dan 19’u Samsung’dan olmak üzere 59 güvenlik açığını onarıyor.

Bu açıkların 37’si yüksek öncelikli, 22’si kritik olarak işaretlenmiş. Şimdilik amiral gemisi modellerine yayınlanmaya başlayan Samsung Galaxy Haziran güncellemesi, her zaman olduğu gibi diğer modellere de yayınlanmaya devam edecek.

Samsung Galaxy S24 için S92xUSQS2AXE4 yazılım versiyonu ile Amerika modellerine gelen ve önümüzdeki günlerde tüm versiyonlara yayınlanması beklenen güncelleme, Galaxy S24 serisi için S91xUSQS3CXE3 yazılım versiyonu ile geliyor.

Ayrıca Samsung, Galaxy S23 FE modeli için de en yeni güvenlik güncellemesini S711USQS4XCE3 yazılım versiyonu ile yayınladı. Henüz cihazınız güncellemeyi almadıysa da yakında alacaktır. Bu güncellemeler her ne kadar telefonun arayüzünde veya kullanımında değişiklikler ve yeni özellikler getirmese de, güvenlik açısından oluşan sorunları onardıkları için acilen güncellemekte fayda var.

Eğer siz de telefonunuzu veya tabletinizi güncellemek isterseniz, Ayarlar uygulamasından Yazılım ve Güncelleme kısmına giderek İndir ve Yükle butonuna tıklayabilirsiniz.

Peki sizin Galaxy cihazınız güncellemeyi aldı mı? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir